ZABAWY MUZYCZNE I ELEMENTY MUZYKOTERAPII W EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ I WCZESNOSZKOLNEJ. NAUKA GRY NA UKULELE.

MIEJSCE: Centrum ARKA w Radomiu ul. Kazimierza Kelles-Krauza 19 (sala konferencyjna)
TERMIN: 31.11-01.12.2024 r.
CZAS TRWANIA: 2 dni (20 godz. dydaktycznych)
I DZIEŃ SZKOLENIA: godz. 09.00-18.00
II DZIEŃ SZKOLENIA: godz. 09.00-16.00
KOSZT: 750 zł

DLA KOGO:  nauczyciele wychowania przedszkolnego, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciele kształcenia specjalnego, logopedzi, studenci kierunków pedagogicznych, wychowawcy świetlic szkolnych.

PROWADZĄCY: mgr Arkadiusz Sosnowski – Jestem nauczycielem muzyki, gitarzystą, animatorem, wodzirejem i terapeutą. Od 13 lat pracuje w różnych szkołach i placówkach. Prowadzę firmę animacyjną oraz naukę gry na gitarze i ukulele dla dzieci i dorosłych. Jestem także muzykoterapeutą w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Puławach oraz nauczycielem w szkole i przedszkolu integracyjnym. Pracuje głównie z takimi grupami jak: dzieci z niepełnosprawnościami, seniorzy, podopieczni domu dziecka oraz dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W swojej pracy stawiam na pobudzenie do aktywności swoich podopiecznych, swobodny wyraz artystyczny, kreatywność oraz muzykę graną i śpiewaną na żywo. Mieszka i pracuje w Puławach. Szczęśliwy mąż i ojciec piątki dzieci.

WARSZTAT MUZYCZNY Celem jest przekazanie jak największej ilości narzędzi do pracy z dziećmi przy wykorzystaniu muzyki granej i śpiewanej na żywo. Bez nut i bez spiny – sama praktyka i aktywność. Tworzenie własnych aranżacji, zabawy przy muzyce, ćwiczenia rytmiczne, umuzykalnianie, zabawy edukacyjne, wykorzystywanie bazy muzycznej dostępnej za darmo w Internecie oraz nauka gry na ukulele w celu akompaniowanie w czasie zajęć muzycznych z dziećmi.
Szkolenie ma za zadanie przekazać praktyczne umiejętności w zakresie posługiwania się instrumentem jakim jest UKULELE tak aby samodzielnie wykorzystać ten instrument na zajęciach. Muzyka jest świetnym narzędziem do zaktywizowania swoich podopiecznych, skupienia uwagi, relaksacji, rozładowania emocji, wyciszenia oraz może służyć jako nośnik treści edukacyjnych. Nauczymy się na szkoleniu jak zacząć to robić w swojej grupie czy klasie.
Ukończenie szkolenia ma dać uczestnikowi pewność siebie i poczucie, że urozmaicanie zajęć za pomocą aktywności muzycznych jest w ich zasięgu i nie jest niczym trudnym.

Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje: ukulele!

PROGRAM SZKOLENIA (muzyczne):

1. Wprowadzenie teoretyczne.
2. Jak wykorzystać na zajęciach różnego rodzaju perkusjonalia.
3. Ukulele – podstawy gry na instrumencie.
4. Muzogramy.
5. Body percussion – jak grać bez instrumentów.
6. Bębny – ćwiczenia rytmiczne.
7. Bum bum rurki i dzwonki.
8. Piosenki na powitanie i pożegnanie. Tworzenie własnych piosenek.
9. Improwizacja w muzyce – pobudzamy kreatywność.
10. Zabawy ruchowe przy muzyce.
11. Polecajka – co warto zakupić na zajęcia z dziećmi?
12. Relaksacja. Z czym wychodzę.

CENA ZAWIERA:

ukulele
– zaświadczenie,
– materiały dydaktyczne,
– przerwy kawowe z poczęstunkiem.

 WARUNKIEM WPISANIA NA LISTĘ UCZESTNIKÓW JEST:        
– Przesłanie zgłoszenia za pomocą formularza na stronie www.edukacjaterapeutyczna.pl
– Całą należność za udział w szkoleniu należy uregulować najpóźniej w terminie 14 dni kalendarzowych przed datą szkolenia.
– Wszelkie należności z tytułu kursów lub szkoleń płatne są na rachunek bankowy organizatora ING Bank Śląski S.A. PL 26 1050 1793 1000 0090 8191 2140 ze wskazaniem w treści przelewu nazwy szkolenia i osoby biorącej w nim udział.

  Zapisz się na szkolenie:


  Dane do faktury

  Uwaga: Prosimy o rozważne wypełnienie formularza w tej części, ponieważ raz wprowadzone dane do faktury dotyczące nabywcy nie ulegają zmianie (rozp. Min.Fin z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie (…) wystawiania faktur (…), Dz.U. z 2011r. nr 68 poz. 360 ze zm.)


  Wpłaty z tytułu szkolenia należy kierować na konto:
  Oddział Edukacja terapeutyczna, ING Bank Śląski S.A. PL 26 1050 1793 1000 0090 8191 2140

  Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Edukacji Terapeutycznej Karolina Skóra w zakresie podanym w niniejszym formularzu w celach marketingowych teraz i w przyszłości.
  Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Edukacji Terapeutycznej Karolina Skóra w zakresie podanym w niniejszym formularzu w celu promocji produktów i usług Instytut Edukacji Terapeutycznej Karolina Skóra teraz i w przyszłości. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych wysyłanych drogą elektroniczną przez Instytut Edukacji Terapeutycznej Karolina Skóra (Informacje te dotyczyć będą m.in. oferty handlowej, wolnych miejsc oraz nowych szkoleń, kursów oraz konferencji organizowanych przez Instytut Edukacji Terapeutycznej Karolina Skóra)
  Oświadczam, iż podane przeze mnie w formularzu dane są prawdziwe.

  Administratorem danych osobowych jest Instytut Edukacji Terapeutycznej Karolina Skóra, z siedzibą w Radomiu przy ul. Szlacheckiej 15. Dane osobowe zbierane są w celu realizacji usługi szkoleniowej oraz w celu informowania o ofercie i działaniach Instytutu Edukacji Terapeutycznej Karolina Skóra. Każdy ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także do rezygnacji z otrzymywania informacji handlowych oraz do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych do celów marketingowych poprzez wysłanie korekty/rezygnacji na adres Instytutu Edukacji Terapeutycznej Karolina Skóra. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do świadczenia usługi szkoleniowej.